Psühhoteraapia on psühholoogiline sekkumine, mida viib läbi kindla väljaõppe läbinud vaimse tervise spetsialist. Psühhoteraapiasuundi on erinevaid, Vaimse Tervise Keskuses pakume kognitiiv-käitumisteraapiat ning pereteraapiat, mis on tõenduspõhised ja tunnustatud sekkumised.

Kui sa ei tea, millist sekkumist vajad, siis ära muretse – meie spetsialistid aitavad esmavisiidil otsustada, milline abi sinu probleemidega kõige õigem oleks!

Kognitiiv-käitumisteraapia on võrdlemisi lühiajaline selgele tulemusele orienteeritud sekkumine. Selle eesmärgiks on õpetada kliendile teadmisi ja oskusi, et kliendist saaks aja jooksul iseenda terapeut, tänu millele on ka tagasilanguse risk väiksem.

Kognitiiv-käitumisteraapia on üks maailmas enim teaduslikult tõestatud teraapiasekkumisi, mida kasutatakse tulemuslikult pea kõigi vaimse tervise probleemide raviks.

Meie spetsialistid: Dagmar Ainsoo, Janika Kersten

Janika Kersten

Psühholoog

Mirjam Varik

Dagmar Ainsoo

Kliiniline psühholoog

Pereteraapia fookuses on pere- ja paarisuhted, neis tekkinud raskuste lahendamine ja suhete parandamine. Pereteraapia aitab mõista lähedaste vajadusi ning arusaamu, väljendada enda mõtteid ja tundeid turvalises ja juhitud ruumis, luua muutusi iseendas ja enda suhetes.

Pereteraapiasse võib pöörduda paarina, koos lastega, aga ka üksi.

Meie spetsialistid: Inna Grišakova, Mihhail Beljajev,  Evelin Ilves-Lepp

Inna Grišakova

Psühholoog, pereterapeut

Mihhail Beljajev

Kliiniline psühholoog

Evelin Ilves-Lepp

Psühholoog